top of page

Lacné výletné plavby

Updated: Dec 8, 2023Karibik
Karibik

Som veľmi šťastný, že môžem zdielať svoj názor a skúsenosť s plavbami hlavne čo sa týka cien. Každý z nás má rád výhodné ceny a nákupy, kde vieme, že sme ušetrili. Na druhej strane mali by sme vedieť posúdiť aj to, že ak je niečo dlhodobo lacné, buď sa to odzrkadlí na kvalite alebo úžitku pre spotrebiteľa.


V minulosti, hlavne MSC keď vstupovalo na trh a začalo so svojím predajom spustilo lavínu lacných plavieb, tak aby dostali produkt ku každému a každý si mohol povedať, že za takú cenu to musia vyskúšať.


Avšak aj do dnešného dňa sú ľudia, ktorí stále spomínajú na plavby za 199 Eur / osoba. Určite by sme radi upresnili, že takéto ceny už nie sú bežné, pretože takéto ceny nie sú udržateľné pre spoločnosti, ak chcú mať produkt, ktorý je kvalitný a ľudia budú mať z neho úžitok. Myslím si, že každý z nás vie posúdiť, že ak 7 nočná plavba stojí 199 Eur na osobu, kde máte jedlo, základné nápoje a precestujete 4 krajiny tak to nie je udržateľné pre lodnú spoločnosť. Je to dobrá stratégia keď chcete vstúpiť na trh a prilákať zákazníkov avšak z dlhodobého hľadiska to nie je rentabilné.


Predstavte si, že vaša plavba je zložená z dennej stravy, prepravy medzi jednotlivými destináciami, večernej zábavy ďalších aktivít ktoré sú vám prístupné na palube (fitnes, bazény, diskotéky, bary, vyhliadkove časti a iné). Ak si to dáme dokopy, vieme, že pri cene 199 Eur to nie je možné.

Aktuálne pobyt v Tatrách na noc v 4* hoteli výjde 150 Eur za noc bez stravy. K tomu si pridajme dopravu a stravu tak verím, že sa dostaneme na 220 - 250 Eur pre 2 osoby.


Výletná plavby v januári, napr. na Costa Smeralda výjde vo vnútornej kajute na 500 Eur (vrátane prístavných poplatkov) na osobu za 7 nocí, tz cena na noc je 71 Eur kde máme ubytovanie, prepravu medzi 4-5 krajinami a denne 3x stravu.


Myslím si, že ľudia chcú zážitok na výletnej plavbe, nemali by chcieť plavby za 199 Eur pretože pomot kvalita ktorá by bola na lodi by bola veľmi nízka a tým pádom úžitok veľmi slabý.

Stále sme presvedčení, že cena výletnej plavby je fair v porovnaní s cenami dovolenkových rezortov a hotelov bez toho aby ste videli také množstvo destinácií za jednu cestu.


Ak hľadáte inšpiráciu na výletné plavby, tak pozrite si na nasledovnom odkaze kde nájdete plavby s odchodom z Barcelony, Ríma, Savony alebo Janova za veľmi výhodných podmienok

53 views0 comments

Recent Posts

See All

Yorumlar


bottom of page