top of page

Výletná plavba v stredomorí - ako na to

Plavby v stredomorí sa radia medzi tie najobľúbenejšie hlavne pre európsku klientelu. Dôvodov je hneď niekoľko. Jednoduchá doprava do prístavu, atraktívna cena, možnosť vidieť niekoľko destinácií v krátkom čase a pohodlný spôsob presúvania medzi destináciami.


Práve preto sme sa rozhodli pozrieť na aktuálnu ponuku plavieb v stredomorí a ako si vybrať to najlepšie pre seba.


Sprievodca výberom plavby
Ako si spraváne vybrať plavbu

Taktiež sme spracovali podľa nás jednoduchý návod, podľa ktorého si budete vedieť vybrať plavbu tak, aby ste si vybrali podľa hodnoty ktorú získate.


V prípade, že budete pri výbere flexibilní, veríme, že si dokážete vybrať lepšiu variantu s vyššou hodnotou pre vás.


Taktiež dôležitá informácia pre ľudí, ktorí stále veria, že na LASTMINUTE sa oplatí čakať. Aktuálne tomu už nie je tak, pretože kapacita výletných lodí je nižšia ako súčastný dopyt, to znamená vyhliadky sú, že ak budete čakať na poslednú chvíľu, cena nebude nižšia ale vyššia, pretože bude ešte mänšia ponuka ktorá sa prejaví s vyššou cenou.


  1. Destinácia: Povedzme, že chcete vyskúšať vašu prvú plavbu avšak úplne neviete ako na to, kde začať, čo hľadať, čo zvážiť pri výbere. Na začiatok je dobre sa sústrediť na miesta, kam sa viete ľahko dostať - ako napríklad Benátky, Janov (let do Milána a odtiaľ vlak alebo transfer, cca 2h), Civitavechia (let do Ríma a vlakom do Civitavechia, cca 1h 30), Barcelona (letom a UBER, cca 20 min do prístavu).

  2. Kedy: Vaš čas kedy viete cestovať je v termíne od 21.5 - 5.5.2024 a preferujete 7 - 10 nocí.

  3. Kajuta - chcete sa pozrieť na ceny a podľa toho sa rozhodnete, tz ste flexibilní

  4. Spoločnosť - Tu taktiež odporúčame byť flexibilní, pretože tak získate lepší prehľad


1318 EUR za vnútornú kajutu - 1818 Eur za balkónovú kajutu (2 os. MyCruise, plná penzia, prístavné poplatky v cene) + 144 Eur (servisné poplatky)


1358 EUR za vnútornú kajutu - 2078 EUR za balkón (2 os., plná penzia, prístavné poplatky v cene) + 168 (servisné poplatky)


Hodnota oboch plavieb je veľmi dobrá, pretože v cene máte komplet jedlo - raňajky, obed, večera a základné nápoje počas jedál v bufetovej reštaurácií. Mimo toho máte možnosť zažiť skvelé večené predstavenia a užiť si nezabudnuteľné výhľady na stredomorie a niekoľko destinácií a cestovanie medzi nimi.


V prípade, že neviete ako sa dostať do prístavu, môžete si vybrať plavbu s letenkou a tak si vybrať balík priamo od lodnej spoločnosti.93 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page