top of page

Plavba výhodnejšie. Ako na to.

Každého z nás láka vyskúšať to, keď lodná spoločnosť uvádza novú loď do prevádzky a byť medzi prvými pasažiermi novo spustenej lodi. V nasledovných pár riadkoch vám povieme ako sa dostať na takúto loď za najvýhodnejších podmienok.


Základná chyba, ktorú ľudia zvyknú robiť je to, že porovnávajú výslednu cenu plavby. Nepozerajte na cenu ale na výslednú hodnotu ktorú získate. Pretože výsledná cena síce nemusí byť najnižšia, avšak hodnotu ktorú získate môže byť ďaleko vyššia v porovnaní s tým aj keď ste zaplatili za plavbu najnižšiu plavbu. Napr. máte možnosť si vybrať plavbu v stredomorí na 7 nocí v balkonóvej kajute u spoločnosti A za 999 Eur na osobu. Na druhej strane máte plavbu za 1299 Eur na osobu, avšak v tejto cene už máte započítané napr. nápojový balíček, wifi, palubný kredit ktorý môžete využiť na pokrytie vašich nákladov. V tomto prípade, cena nie je najnižšia, avšak hodnota ktorú získate ďaleko prevyšuje hodnotu ktorú by ste získali kúpou najlacnejšej plavby.


Zvyčajne platí, čím skôr viete plavbu zakúpiť, tým mate možnosť získať najlepšiu cenu. Pretože lodná spoločnosť sa snaží získať v krátkom čase veľký počet zákazníkov a následne postupne cena sa zvyšuje. Taktiež je možný Last Minute nákup, avšak v tomto prípade by ste mali byť dostatočne flexibilní a nemali by ste mať nároky na typ kajuty atď. V prípade, že loď nebude dostatočne plná, lodná spoločnosť môže prísť s tz. last minute sale, kde cena môže byť dostatočne zaujímavá. Len pre predstavu zvyčajne tz. „occupancy rate (obsadenosť)“ prevyšuje 100% - to znamená že lodné spoločnosti sú schopne predať aj kajuty ktoré sú tz rezervné.


Booknite si vašu plavbu počas toho ako ste na vašej aktuálnej plavbe. Lodné spoločnosti vám umožnia okamžitú zľavu (10-15%) závisí od lodnej spoločnosti.


Samozrejme ak ste flexibilní s vašou kajutou a ste ochotní si vybrať kajutu na nižšej palube, bez okna tak dokážete značne ponížiť hodnotu vašej kúpnej sumy.


Vyskúšajte tz. repozičnú plavbu, ktorá zvyčajne výjde na nižšiu sumu v porovnaní s klasickou 7 nočnou plavbou. Pri štandartnej 7 nočnej plavbe cena na osobu na noc môže byť povedzme okolo 120 Eur, avšak cena na osobu pri repozičnej môže byť kľudne 70 Eur na osobu / noc.


Základné parametre pri výbere by mali byť pre vás:

  • Termín kedy chcete vycestovať

  • Typ kajuty (Vnútorná, Vonkajsia, Balkón), pre aký počet osôb

  • Destinácia ktorú chcete vidieť

Ak máte jasno v daných parametroch, určite sa vám výber zjednoduší. Určite nebuďte fixovaný na jednu lodnú značku. Veríme, že všetky spoločnosti majú zaujímavý produkt, ktorý treba vyskúšať.


Plavby výhodnejšie, ako na to?
Royal Caribbean

18 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page