top of page

Výletné plavby - aký typ cestovania to je

Ak by sme sa pozreli do slovníka na slovo plavba a ako ho slovník vysvetľuje, asi by sme našli niečo ako:

Plavba môže byť charakterizovaná ako dobrodružný a relaxačný spôsob cestovania, ktorý ponúka unikátne zážitky a možnosti pre objavovanie nových miest a krajín. Tu sú niektoré aspekty charakterizujúce plavbu:


- Objavovanie rôznych destinácií: plavba umožňuje cestovať do rôznych destinácií a preskúmať rôznorodé kultúry, krajiny a pamiatky.

- Pohodlie a relax: na palube lodí sa môžete cítiť pohodlne a relaxovať, pričom vám poskytuje prístup k rôznym zariadeniam a službám, ako sú reštaurácie, bazény, wellness centrá a ďalšie.

- Sociálna interakcia: plavba je príležitosťou na stretnutie nových ľudí z rôznych krajín a kultúr, čo môže viesť k zaujímavým konverzáciám a vzájomnému obohacovaniu.

- Aktivity a zábava: na palube lodí sa často konajú rôzne aktivity a zábavné programy, ako sú koncerty, predstavenia, športové podujatia a workshopy.

- Jedinečné zážitky: plavba môže poskytnúť jedinečné zážitky, ako sú výhľady na oceán, romantické západy slnka, zábava na pláži a vodné športy.

- Jedlo a kultúra: môžete mať príležitosť ochutnať miestne jedlá a objaviť kulinárske špeciality rôznych krajín.

- Ekologická zodpovednosť: lodné spoločnosti majú za cieľ do r. 2050 byť CO2 neutrálne. Aktuálne moderné lode majú LNG pohon, tz. skvapalnený plyn, čo je aktuálne najčistejšia možnosť pohonu pre výletne lode. Na lodi sa mimo toho recykluje 100% odpadu, nepoužívajú sa jednorazové plasty a voda sa vyrába zo slanej morskej vody špeciálnou filtráciou. Na moderných loďach napr. výťahy sú poháňané špeciálnym pohonom, ktorý je poháňaný energiou ktorá je vyrobená na lodi.


Dovolenkový rezort

Vo svojej podstate sa moc nelíši od plavby na lodi. Avšak stále popularita rezortných dovoleniek je X-násobne vyššia ako popularita plavieb. Otázka je, prečo je tomu tak? Premýšľal som na 3 dôvodmi, ktoré by boli jasné a upredňostňovali jeden typ zájazdu pred druhým, avšak dovolím si tvrdiť, že taký neexistuje. Podľa môjho názoru, dôvod je len jeden. A to je, všeobecná znalosť o produkte.

Výber medzi plavbou a rezortom závisí od preferencií cestujúceho, jeho záujmov, potrieb, očakávaní. Každý jeden dovolenkový zážitok ponúka jedinečné výhody a charakteristiky a je dobre si vybrať taký, ktorý najlepšie zodpovedá vaším preferenciám.


Ak už ste výskúšali dovolenkový rezort, môžno je čas aby ste vyskúšali aj plavbu na výletnej lodi. Mimo toho, že získate rovnaký komfort na ktorý ste boli doposiaľ zvyknutí, získate aj množstvo dobrodružných zážitkov z rôzných destinácií ktoré navštívite.


11 views0 comments

Comments


bottom of page